Anna Wysocka

Mgr rehabilitacji Anna Wysocka


Jestem certyfikowanym terapeutą dziecięcym, neurorozwojowych koncepcji Vojty/Kinderzentrum Monachium Internationale Vojta Gesellschaft i NDT/Bobath, absolwentką Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Posiadam wieloletnie doświadczenie jako pracownik Kliniki Neurologii, Epileptologii i Rehabilitacji Pediatrycznej w Instytucie „Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu, gdzie wraz zespołem lekarzy i terapeutów planowałam i realizowałam proces rehabilitacji pacjentów z szerokim spektrum jednostek chorobowych już od pierwszych dni ich życia.

Specjalizuję się w rehabilitacji pediatrycznej, w swojej praktyce zawodowej zajmuję się usprawnianiem dzieci z zaburzeniami rozwojowymi ośrodkowego układu nerwowego, zespołami genetycznymi, uszkodzeniami obwodowego układu nerwowego, a także niemowlęcymi zaburzeniami sensomotorycznymi. Posiadam wieloletnie doświadczenie w diagnostyce i terapii: wcześniaków, niemowląt oraz małych dzieci z neurologicznymi zaburzeniami rozwoju psychoruchowego. W swojej codziennej pracy kieruję się dokładną oceną neurorozwojową i indywidualnym podejściem do pacjenta, co pozwala mi rzetelnie ocenić problem i skutecznie zaplanować terapię. Celem moich działań jest zawsze jak najskuteczniejsza terapia dziecka, dlatego starannie dopasowuję metody swojej pracy do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Certyfikowany terapeuta:


 • Metody Vojty – szkolenia na licencji Kinderzentrum Monachium Internationale Vojta Gesellschaft e.V., Polskie Stowarzyszenie Vojty “Zastosowanie kinezjologii rozwojowej wg Vojty u niemowlą, dzieci i młodzieży z zaburzeniami ruchowymi”
  – “Asymetria tułowia i pochylenie głowy jako problem terapeutyczny w metodzie Vojty – Polskie Stowarzyszenie Vojty
  – “Reakcje ułożeniowe – zastosowanie w ocenie rozwoju niemowlęcia i planowaniu terapii” – Polskie Stowarzyszenie Vojty
  – “Ontogeneza oraz zawartość kinezjologiczna odruchowej lokomocji” – Polskie Stowarzyszenie Vojty
  – “Ontogeneza drugi trymest oraz zawartość kinezjologiczna odruchowego pełzania” – Polskie Stowarzyszenie Vojty
  – “Analiza mięśniowa kończyny górnej twarzowej w odruchowym pełzaniu w odniesieniu do terapii” – Polskie Stowarzyszenie Vojty

 • NDT-Bobath

 • FITS Concept -Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz i wad postawy

 • Trójpłaszczyznowa manualna terapia wad stóp u dzieci

 • Metoda Prechtl’a – ocena jakości globalnych wzorców ruchowych pozwalające na jak najwcześniejszą diagnostykę neurologiczną już w pierwszych trzech miesiącach życia

 • Neurobiologiczne Postawy Integracji Sensorycznej

 • Medical Kinesio Teaping

 • Ułatwienie kontroli posturalnej u dzieci z mózgowym porażeniem wg koncepcji Chailey

 • Asymetria u niemowląt – różnicowanie między asymetrią pochodzenia neurologicznego a asymetrią ułożeniową

 • Specjalista w doborze wkładek Iglii

Copyright © 2023 Centrum Rehabilitacji i Terapii Dziecięcej Anna Wysocka-Tyczkowska Warszawa All Rights Reserved.

Powered by: Talem Technologies